Sasusaku

Sasusaku fan

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Reguli pentru RPG

In jos 
AutorMesaj
Casydy
Kage
Kage

Sex feminin Zodiac normal Zodiac normal : Balanta
Varsta Varsta : 23
Zodiac chinezesc Zodiac chinezesc : Caine
Data nasterii Data nasterii : 21/10/1994
Data de inscriere Data de inscriere : 26/05/2012
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
Joburi/Distractii : Sa scriu ficuri
Stare de spirit : vesela

MesajSubiect: Reguli pentru RPG   Lun Iun 04, 2012 7:52 am

1.Va rugam sa folositi un limbaj decent. Edit Kim: Nu e obligatoriu =))
Pentru subiectele care se adreseaza unui public matur, specificati acest lucru in denumirea topicului.
2. In rpg, persoana I nu este obligatorie, puteti povesti chiar si la pers. A III-a. Ca de exemplu:
In fata scolii, aparu un jeep luxos si scump. Acesta opri in fata, iar o fata iesi din masina ajutata de soferul care ii deschise usa. ' Ce zi plictistoare, ies afara ajutata de servitorul meu si incep sa merg elegant in fata acestuia.'
Deci, pe scurt: Puteti folosi persoana I, iar ca sa povestiti sentimentele acesteea puteti vorbi si la persoana I, dar cand incep gandurile sau povestirea spusa de personajul in sine este nevoie de acest semn " ' ".
3. Fiti atenti la ce a fost scris de partenerii vostrii de role play si incercati sa respectati lumea si sentimenele descrise de ei (orice detaliu conteaza).
4. Incercati pe cat posibil sa evitati crearea de personaje invincibile. Nu va folositi de personaje gen superman sau mai stiu eu ce eroi. Incercati sa va ganditi ca personajele voastre au o varsta, o anumita pregatire, aspiratii, calitati si slabiciuni, fapt pentru care nimeni nu poate fi invicibil.
5. La finalul postullui va rog sa scrieti numele celui care doriti sa continue povestea, daca nu stiti cine sa fie atunci scrieti: oricine!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://sasusakufan.forumz.ro

Reguli pentru RPG
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Reguli pentru gospodari
» Cantece si poezii scurte pentru copii mici
» Scheme ,diagrame pentru tricotat
» Ne pregatim pentru scoala! - lista de obiecte necesare
» Proiect pentru copii - Martisoare