Sasusaku

Sasusaku fan

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Two sisters,one problem+16

In jos 
AutorMesaj
Ayla_A96
Academy Student
Academy Student

Sex feminin Zodiac normal Zodiac normal : Balanta
Varsta Varsta : 21
Zodiac chinezesc Zodiac chinezesc : Sobolan
Data nasterii Data nasterii : 10/10/1996
Data de inscriere Data de inscriere : 05/08/2012
Localizare Localizare : Peste tot
Stare de spirit : Depinde

MesajSubiect: Two sisters,one problem+16   Lun Aug 06, 2012 1:22 am

Disclaimer:Nu detin niciun personaj din Naruto in afara de cele create de mine.
Acest fic nu este plagiat.L-am mai postat pe un forum,si m-am gandit sa-l postez si aici.Deci,daca-l mai vedeti pe undeva sa stiti ca-i al meu.

Capitolul 1:Amintiri dureroase

Am 17 ani si deja nu mai pot.La varsta mea ar trebui sa am parte de petreceri,baieti si prieteni.Dar nu,eu am fost condamnata la o soarta cruda plina de singuratate.Toti ma arata cu degetu si spun multe rautati despre mine precum :Uite-o pe Amalia,ciudata cartierului! .Sufletul meu e distrus.Am incercat de multe ori sa ma sinucid da fara rost,n-am reusit niciodata.Mereu m-am gandit la sora mea si la felul cum imi zambea de fiecare data chiar si cand faceam ceva nesabuit,la felul cum imi dadea bretonul din ochii mei verzi sau la mangaierile de pe pielea mea usor bronzata sau la privirea ei blanda care topea gheata din inima oricui si la aceea inima mare pe care o avea. Ea a fost singura mea sursa de alinare. Isi facea tot timpul necesar pentru a sta cu mine si pentru a avea grija de surioara mai mica.Asta pana la varsta de 15 ani,cand am fost un calvar pentru ea.Eram la varsta la care vroiam sa fac totul dupa cum ma taie capul.A incercat de multe ori sa ma stapaneasca da eu o respinsesem.Ii respinsesem privirea aceea patrunzatoare calduroasa a ochilor ei ciocolatii,mana ei cu unghiile neingrijite datorita treburilor casnice pe care le facea,imbratisarea ei,totul.Imi cautam iubit,eram cea mai rebela fata din liceu dar si cea mai populara.Toti baietii ma vroiau-dar nu pentru ceea ce sunt ci pentru corpul meu.Sora mea Saya a incercat sa-mi faca pe plac da eu m-am incapatanat si mai rau intr-un final Saya ajungand sa nu-i mai pese de mine. Despre baieti ce pot spune,am avut un singur prieten dar ma vroia doar pentru corpul meu nu pentru mintea mea sau pentru simtul umorului.Nu vreau sa mai traiesc inca o data aceea zi.
Falshback
-Haide Amalia!Linisteste-te!Nu o sa-ti fac rau!
-Nu,lasa-ma!
Strigatele mele erau in zadar.Akira mi-a prins mainile intr-ale sale.Incet a inceput sa imi descheie nasturii de la bluza muscand-umi pielea din cand in cand.Lacrimile curgeau siroaie pe obrajii mei.Da lui nu i-a pasat de lacrimile mele ci a continuat sa ma dezbrace pana am ajuns amandoi in lenjerie intima.Mana lui imi mangaia incet spatele incercand sa desfaca inchizatoarea de la sutien.Intr-un final a reusit si a inceput sa-mi maseze sanii brutal sarutandu-mi sanii.Apoi a coborat incet cu saruturile in jos pana a ajuns la elasticul chilotilor mei albi din dantela.Dupa ce scapa si de ultima piesa vestimentara isi da jos boxerii penetrandu-ma dur,mici firicele de sange facandu-si aparitia.Facea miscari alerte inautrul meu eu tipand de durere.Dupa ce isi termina treaba se intinde obosit langa mine.A doua zi dimineata me trezesc fara Akira langa mine.Incep sa plang,lacrimile mele reci izbindu-se de suprafata moale a paturii.
Plecase si cu el luase si puritatea mea.Pe cealalta perna am zarit un trandafir rosu ca focul si un biletel pe care scria:
Draga Amalia,
Ai fost extraordinara azi-noapte.Multumesc frumos pentru partida papusa.Ai fost asa fraiera incat mi te-ai daruit.Sa iti spun ceva.Nu am tinut deloc la tine.Ai fost doar o jucarie pentru mine.
Al tau,
Akira

[/center]
End of Flashback
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ayla_A96
Academy Student
Academy Student

MesajSubiect: Re: Two sisters,one problem+16   Lun Aug 06, 2012 2:23 am

Capitolul 2:Revenirea

Mi-am jurat ca dupa aceea intamplare sa nu mai iubesc pe nimeni.M-am inchis in mine.De aceea sunt considerata o ciudata in aceste cartier.Bun,sa lasam asta.Eu sunt Amalia si in prezent am 17 ani.Am parul negru ca cel mai intunecat abis si lung pana la solduri,ochii ii am albastri ca cerul senin, iar corpul meu cu forme bine definite ar da gata orice baiat.Locuiesc cu sora mea mai mare Saya o fata de 19 ani cu parul negru pana la umeri si ochii verzi dupa ce parintii nostrii au murit cu un an in urma intr-un accident de avion.Am suferit foarte mult amandoua dupa moartea parintilor,dar ne-am obisnuit cu aceasta idee.Astazi este prima zi de liceu.Sper sa-mi fac cativa prieteni.Ma imbrac cu o pereche de blugi skinny negrii,un tricou rosu pe care scrie “Angel” si o pereche de sandale rosii cu toc cui de 10 cm.La gat imi pun un lantisor din argint ce are ca pandantiv o fundita,in urechi imi pun niste cercei din acelasi set cu lantisorul,iar la mana imi pun o bratara cu semnul meu zodiacal Balanta.Imi i-au geanta in care am cateva caiete si pixuri si ies pe usa salutandu-mi sora.Ajunsa in curtea scolii vad ca sunt foarte multi elevi care se pare ca vroiau sa vacanta sa dureze mai mult.Ma asez pe o banca sub un cires inflorit.Peste cinci minute spre mine se indreanta un grup format din cinci fete si sapte baieti.
-Buna,eu sunt Ino! Imi spune o fata blonda pu parul lung prins intr-o coada sus,imbracate intr-o rochita violet si o pereche de sandale negre fara toc.
-Buna,eu sunt Amalia! Spun eu.
-Imi pare bine!Ei sunt Sasuke,Naruto,Gaara,Daisuke, Light,Yuki,Neji,iar fetele sunt:Sakura,Hinata,TenTen,Konan si Misa.
-Vrei sa stai cu noi? Ma intreaba unul dintre baieti.
-Sigur!
Si uite asa mi-am facut prieteni noi inca din prima zi.Sa vi prezint.
Sasuke este un tip inalt,bine facut,cu parul negru-albastrui ca abanosul facut tepi la spate lasand-usi doua suvite sa-i mangaie chipul si ochii negrii ca cel mai intunecat abis,imbracat in niste blugi negrii si un tricou gri deschis cu cativa nasturi cu un sacou negru cu manecile suflecate iar in picioare avand o pereche de adidasi albi.

Naruto este un tip foarte energic si glumet,cu parul blond ca spicele de grau facut tepi si cu ochii albastrii ca marea imbracat in niste blugi negri si un camasa alba cu un pluover gri deasupra iar in picioare niste baschetii albi.

Gaara este un tip putin mai retras dar foarte de treaba.Este rosacat cu ochii verzi ca algele si cu un tatuaj pe frunte,el fiind imbracat intr-o camasa cu carouri alb cu negru , o pereche de blugi rupti si o pereche de adidasi albi.

Daisuke este un tip brunet cu ochii gri foarte de gasca.Este imbracat intr-o pereche de blugi de culoare albastru inchis cu o camasa alba descheiata la primii doi nasturi la gat avand un lantisor ce are ca pandantiv o cruce,pe deasupra avand un plover albastru cu negru cu nasturi iar in picioare avand adidasi albi.
Light este un tip cu parul blond si ochii verzi spre saten foarte vorbaret.Este imbracat camasa inflorata alb cu albastru descheiata la primii doi nasturi la gat avand un lantisor de argint cu initiala numelui sau , un sacou negru , o pereche de blugi albastri la iar in picioare avand o pereche de adidasi gri.

Yuki este un tip inalt cu parul negru spre violet si ochii de culoarea ametisului.Este imbracat intr-o jacheta neagra, tricou alb, blugi negrii cu nituri si tenesi albi.

Neji este cel mai serios din grup dar si cel care da startul distractiei.Are parul saten lung prins la capat si ochii lila.Este imbracat intr-o vesta,un tricou albastru deschis,o pereche de blugi cu lanturi si o pereche de tenesi negrii.

Acum fetele.Sakura este o fata cu parul roz ca florile de cires lung pana la fund cu ochii verzi ca smaraldul.Ea este imbracata intr-o fusta de blugi neagra,cu un tricou roz cu inimioare,o jacheta alba si niste botine negre cu toc cui de 10 cm.Iar ca bijuterii are o bratara simpla din argint.

Hinata este o fata cu parul mov si ochii lila asemanatori cu ai lui Neji.Ea este imbracata intr-o pereche de blugi skinny albastrii,un tricou alb pe care scrie cu sclipici “Love”,o jacheta violet si o pereche de sandale tip gladiator negre.Ca bijuterii are un lantisor finut cu un simbol egiptean.

Konan este o fata foarte amuzanta si de gasca.Ea are parul albastru spre violet cu ochii negrii.Ea este imbracata intr-o pereche de blugi skinny albi taiati,un maieu albastru deschis,o vesta neagra si o pereche de tenesi albastru deschis.Ca si bijuterii are un lantisor de aur cu un fluturas si niste cecei din acelasi set.

Mia este o fata foarte despteapta si de gasca.Are parul potocaliu si ochii rosii.Ea este imbracata intr-o rochita inflorata cu o jacheta din piele maronie in picioare avand o pereche de cizme fara toc crem.Iar ca bijuterii are un set foartmat dintr-un lantisor cu pandantiv in forma de lacrima cu pietricele incrustate si niste cercei cu pietricele.
Toate fetele avand cate o poseta unde au cateva pixuri si caiete.

Bun,vi i-am prezentat pe toti.Am omis un detaliu,toti avem 17 ani.Se pare ca toata gasca va fi in aceeasi clasa.Dupa ce am mai discutat s-a sunat de intrare si ne-am indreptat cu pasi marunti spre clasa.Se pare diriginta noastra este doamna Kurenai,o femeie ce are in jur 30 de ani,imbracata intr-o rochita rosie lejera si niste pantofi negrii cu toc inalt.Dupa ce ne da orarul ne anunta ca restul zilei avem liber.

Sus In jos
Ayla_A96
Academy Student
Academy Student

MesajSubiect: Re: Two sisters,one problem+16   Sam Dec 29, 2012 4:56 am

Capitolul 3.Petrecerea

Cum avem restul zilei liber am decis cu totii sa mergem in parc sa ne plimbam.Peisajul iti fura ochii.Frunzele cazute formau un covor multicolor pe pamant.Din cand in cand mai vedeai cupluri de indragostiti plimbandu-se brat la brat si sarutandu-se din cand cand.Ne-am asezat pe o banca si am inceput sa discutam diferite lucruri,cunoscandu-ne mai bine.Am aflat ca marea majoritate din grup mai au cate un frate sau sora.Sasuke are un frate mai mare pe nume Itachi care are 20 de ani.Yuki are un frate mai mare de 19 ani pe nume Zero,Light are o sora mai mica de 15 ani pe nume Sora, Daisuke are frate mai mic de 18 ani pe care il cheama Madara,Gaara are un frate de 18 ani pe nume Kankuro si o sora tot de 18 ani pe nume Temari,Naruto are si el un frate mai mare de 19 ani pe nume Deidara si o sora care este Ino.Konana are si ea o sora de 19 ani pe nume Sara,Mia are un frate mai mare de 18 ani pe care il cheama Usui,Hinata este sora lui Neji iar Sakura are o sora mai mare de 19 ani pe nume Katheleen.
-Dar tu,Amalia?Ai vreun frate sau o sora?ma intreba Daisuke
-Da,am o sora mai mare de 19 ani care invata la acelasi liceu cu noi.
-In ce clasa este?ma intreba Mia
-A XII-B.De ce?
-Este in clasa cu Kankuro,Temari,Deidara,Sara,Ryuk,Zero,Katheleen si Itachi.imi spune Yuki
-Serios?
-Da.
-Cred ca o sa se inteleaga foarte bine.
-Da.Mai ales pentru ca sora mea isi face repede prieteni.

Deodata imi aud numele si o vad pe sora mea Saya cu un grup de trei fete si sase baieti.Se pare ca sunt fratii colegilor mei.Cand imi vad sora ma duc si o imbratisez,mai apoi facand cunostiinta cu grupul ei.

Itachi este un tip inalt,brunet cu parul putin mai lung decat cel al fratelui sau Sasuke si ochii de aceeasi culoare.Este imbracat intr- o pereche de blugi cu turul lasat, o camasa alba lunga , un sacou gri iar in picioare o pereche de pantofi negrii.

Deidara este un tip blond cu ochii albastrii ca safirul si la fel de nebun ca Naruto.Este imbracat intr-un tricou alb cu sarpe taiat in opt bucati pe care scrie “ Join or Die” cu albastru,o pereche de blugi negrii,un plovar negru cu dunga alba si gluga iar in picioare avand o pereche de tenesi albastrii.

Zero este un tip inalt cu parul argintiu,cu ochii violet si cu 2 cercei in urechea stanga destul de de treaba.Este imbracat intr-o camasa rosie in carouri , ochelari de soare negri ,blugi albastri spre alb si o pereche de adidasi de la nike.

Madara este un tip brunet cu parul facut tepi la spate si cu ochii rosii.Este imbracat cu o pereche de blugi taiati albastri inchis , o perehce de tenesi albi si o camasa neagra in carouri cu alb.

Usui este un tip blond cu parul putin ciufulit si cu ochii verzi.Este imbracat intr-o camasa albastra,o pereche de blugii albastrii,un plover negru legat la brau si o pereche de tenesi negrii.

Kankuro este un tip bine facut cu parul saten ciufulit si ochii verzi.El este imbracat int-un tricou alb,o pereche de blugi negrii,o curea alba, si o pereche de adisasi de la puma negrii.

Acum fetele.Temari este o fata blonda cu parul prins in patru codite cu ochii ciocolatii.Este imbracata intr-o rochie mov cu o palma deasupra genunchilor,o pereche de sandale tip gladiator negre iar ca bijuterii avand o pereche de cercei din aur simplii in forma de inimiora si o bratara cu inimioara tot din acelasi set ca si cerceii.

Surioara mea,Saya este imbracata intr-o fusta albastra de blugi,o camasa alba deschiata la primii doi nasturi la gat observandu-se un medalion din argint inauntrul lui fiind doua poze,una cu parintii nostrii si una cu noi doua, o pereche de cizme negre cu toc de 15 cm iar ca bijuterii avand medalionul si o bratara simpla cu o fundita.

Sara este o fata bruneta cu ochii albastrii-verzui foarte draguta.Ea este imbracata intr-o fusta roz pal,o bluza alba,un sacou nergru cu aplicatii aurii,o pereche de sandale negre cu toc de 15 cm iar ca bijuterii avand un lantisor din argint ce are ca pandantiv o cheita iar la mabele maini cate o bratara si un ceas la mana dreapta.

Katheleen este o fata cu parul roz pal putin mai deschis decat la Sakurei cu ochii de un verde deschis.ea este imbracata intr-o rochita alba cu doua palme deasupra genunchilor avand la tiv un model floral,un sacou roz cu manecile suflecate,o poseta maronie si o pereche de sandale tip gladiator albe.Iar ca bijuteri are o bratara roz cu un trandafir si un lantisor finut ce are ca pandantiv un trandafir.

Dupa ce terminam cu prezentarile nebunii gastii adica fratii Uzumachi ne invita la o petrecere de inceput de an la cel mai nou club din oras.Noi am fost de acord cu ideea.
-Dar cum ajungem acolo? Intreba Mia
-Este cel mai exclusivist club din oras!
-Simplu!spuse Sasuke
-Cum adica?
-Am un prieten care lucreaza acolo si ne poate baga pe gratis.
-Pai atunci ce mai asteptam?Sa mergem spunem toti in cor
-Ok.Haideti la masini.Intai va lasam acasa sa va pregatiti dupaia la ora 19 ne intalnim toti in fata casei lui Sasuke.
Spunand asta toti ne indreptam spre masini.In maxim 10 minute am ajuns fiecare la casa lui.Se pare ca,casele noastre sunt una langa alta.

De cum am ajuns acasa amandoua ne-am dus in camere incepand sa ne pregatim.Eu m-am dus prima data sa fac un dus.De cum am ajuns acasa amandoua ne-am dus in camere incepand sa ne pregatim.Eu m-am dus prima data sa fac un dus.Am intrat in baie si m-am dezbracat incet apoi intrand in cabina de dus.Imi prind parul sa nu se ude,dupa care i-au un gel cu aroma de cirese si imi masez corpul cu el.Stropii de apa se loveau brutal de corpul meu dar imi provoaca si o senzatie de placere in acelasi timp.Dupa 10 minute de rasfat imi iau pe mine un halat alb si pufos.Cand intru in camera ma duc direct la dulap sa-mi aleg tinuta pentru seara asta.Vreau sa fiu sexy dar decenta.Caut ceva vreme prin dulap pana ce gasesc tinuta potrivita.Bun,tinuta fiind aleasa sa ma ocup de par.Imi ondulez usor parul si mi-l prind la spate cu un cleste mic in forma de fundita.Pentru aceasta tinuta am ales un machiaj mai dark.Adica, contur negru, rimel negru,fard de pleoape alb scoica ca baza peste aplicand un fard de pleoape violet apoi un luciu de buze incolor cu aroma de cirese.Astept putin dupa care vine Saya la mine in camera.Ea este imbracata intr-o rochita rosie simpla care se leaga dupa gat,o pereche de botine nergre cu toc cui de 10 cm si un plic negru.Parul il are drept iar machiajul este unul smokey eyes.
-Inca nu esti gata Amalia?Haide mai repede ca m-a sunat Itachi.
-Imediat surioara.

Ma imbrac intr-o rochita neagra mini in bretele cu paiete,o pereche de sandale cu toc inalt negre cu aplicatii argintii cu toc de 10 cm si o poseta rosie iar ca acesorii un lantisor din aur alb ce are pandantiv un trandafir.Imi iau telefonul,banii,cheile,castile si am iesit pe usa impreuna cu sora mea.In 5 minute ajungem in fata casei fratilor Uchiha,acestia fiind imbracati destul de elegant.

Itachi intr-o camasa cu maneca scurta alba descheiata la primii trei nasturi,o pereche de blugi negrii,in picioare avand o pereche de adidasi albi.

Sasuke intr-o camasa neagra mulata pe trup,o pereche de blugi albastrii si o pereche de adidasi negrii.
Peste cateva minute apare si restu gastii.Fetele sunt imbracate ca si noi foarte sexy.

Hinata intr-o fusta alba creion cu aplicatii din dantela si un corset mov din satin cu pietricele,o pereche de botine negre cu toc cui de 10 cm si un plic negru,iar ca acesorii are o bratara din aur si o pereche de cercei cu diamante mici.

Konan intr-o rochie alba mulata din dantela cu spatele gol si maneci lungi,o pereche de sandale alb-rozalii cu toc de 10 cm si un plic roz pal,iar ca accesorii o pereche de cercei in forma de lacrima.

Sakura intr-o pereche de pantaloni scurti de blugi,un tricou negru pe care scri cu sclipici “Sexy”, o pereche de pantofi negrii simplii cu toc de 10 cm si un plic albastru,iar ca accesorii un lantisor ce avea ca pandantiv o stea.

Mia intr-o rochie de culoarea sampaniei in valuri cu o singura maneca,o pereche de sandale negre care se leaga pe gamba cu toc de 10 cm iar ca accesorii un ceas finut cu bratara din argint.

Temari intr-o fusta neagra bufanta,un maieu alb simplu,o perecge de sandale negre cu aplicatii aurii cu toc de 10 cm si un plic negru.Iar ca accesorii un colier simplu si o curea neagra din piele.

Ino este imbracata intr-o rochie mini cu imprimeu de leopard,o pereche de pantofi negrii cu toc de 10 cm si o poseta neagra.Iar ca acesorii avand o bratara din aur pe care scria”Love”.

Sara intr-o rochie rosie fara bretele cu model in partea de sus,o pereche de sandae cu toc de 15 cm negre si un plic negru cu paiete.Iar ca acesorii avand un lantisor ce are ca pandantiv o floare.

Katheleen intr-o rochie neagra simpla care se leaga in spate si cu un model argintiu in partea de sus,o pereche de botine negre din piele intoarsa si un plic gri.Iar ca acesorii avand o pereche de cercei incrustati cu pietre rosii.

Baietii sunt imbracati toti in camasa si blugi.

Naruto intr-o camsa portocalie descheiata la primii trei nasturi,o pereche de blugi iar in picioare niste adidasi negrii.

Deidara intr-o camasa albastra descheiata primii doi nasturi,o pereche de blugi negrii iar in picioare niste skateri albi.

Gaara intr-o camasa neagra descheiata la primii trei nasturii,o pereche de blugi albi iar in picioare avand o pereche de adidasi negrii.

Daisuke intr-o camasa in carouri alb cu negru descheiata la toti nasturii pe sub care avea un triocu alb simplu,o pereche de blugi negrii,in picioare avand o pereche de skateri albi iar caaceosri avand acelasi lantisor de argint ce are ca pandantiv o cruce.

Light intr-o camasa alba cu un dragon pe ea descheiata la primii doi nasturi la gat observandu-se lantisorul din argint cu initiala numelui sau,blugi negrii rupti iar in picioare avand o pereche de adidasi negrii.

Yuki intr-o camasa rosie cu maneca scurta descheiata la primii trei nasturi observandu-se corpul bine sculptat si un lantisor de aur,o pereche de blugi negrii in picioare avand o pereche de skateri nergii iar la mana un ceas.

Neji intr-o camasa cambrata cu manecile suflecate lila descheiata la primii doi nasturi la gat observandu-se un lantisor din argint ce are ca pandantiv o placuta cu un simbol tribal,o pereche de blugi alb spre gri,o pereche de skateri negrii iar la mana un ceas.

Zero intr-o camsa gri cu maneca scurta descheiata la primii doi nasturi,o pereche de blugi albastru inchis,o pereche de adidasi negrii iar la mana o bratara de argint.

Madara intr-o camasa neagra cu un dragon portocaliu pe spate,descheiata la primii trei nasturi,o pereche de blugi albastru inchis,o pereche de adidasi negrii iar la gat avand un latisor cu un dragon.

Usui intr-o camasa in carouri rosu cu negrudescheiata la toti nasturii pe sub care avea un tricou negru simplu,o pereche de blugi negrii iar in picioare niste skateri rosii cu sireturi albe iar la gat observandu-se un lantisor din aur.

Kankuro intr-o camasa alba cu manecile trei-sfert alba,descheiata la primii doi nasturi,o vesta gri,o pereche de blugi nergii,niste skateri gri iar la mana se putea observa un ceas negru.

Bun,toti fiind in fata vilei fratilor Uchiha ne indreptam spre masini.Eu si Saya nimerint in masina cu fratii Kiryu cunoscandu-ne mai bine.Sunt foarte de treaba si draguti.In 30 de minute am ajuns la club.Ne dam jos din masini baietii ajutandu-ne,dupa care il vad pe Sasuke discutand ceva cu gardianul de la intrare apoi ne face semn sa-l urmam.Intram in club iar toti baietii se uitau la noi parca dezbracandu-ne din priviri.Ii ignoram si ne vedem de drumul nostru catre masa.Muzica rasuna tare in boxe parca vrand sa te duci pe ring si sa dai tot ce ai mai bun in tine.Din fericire,am nimerit la o masa mai retrasa departe de privirile curiosilor.Ne asezam,apoi vine un chelner sa ne i-a comanda.Baietii isi i-au fiecare cate un energizant iar fetele cate un suc de portocale.Deodata aud o meldoie ce-mi place foarte mult,Sean Paul feat Alexis Jordan-Got 2 love you.Se pare ca si celorlati le place foarte mult melodia deoarece toti s-au dus pe ringul de dans,ramanand numai eu si Yuki.Acesta ma i-a de mana si ma conduce pe ringul de dans.Ma intorc su spatele la el si incept sa dansez destul provocator Yuki,nelasandu-se mai prejos.Si asa incepem sa dansam pana Dj-ul pune o alta melodie,Dony feat Alex Minca-Mi Hermosa.Eu cu Yuki incepem sa ne miscam corpurile la unison,fiecare ghicind miscarea celuilalt si fredonand melodia.

Mi hermosa, merece se amor,
Mi hermosa, su beijo da sabor.
Mi hermosa, merece se amor,
Mi hermosa, su beijo da calor.

Mi hermosa(4x)

Refren:

Strofa:
We're hanging off to fly, maybe we can touch the sky,
Just look into my eyes, I will never tell you lies,
There's so much in the day, and if you wanna stay,
I will show you the most beautiful things in the world.

Pre-refren:
Ah ah, I wanna love till I'm gonna leave this amazing world,
But now I have you, girl,
Oh, oh, oh, I wannn love till I'm gonna leave this amazing life,
To get you by my side.

Refren:

Pre-refren:

Bridge:
Love me love me, love me love me,
Love me all night long,
Mi hermosa, mi hermosa!
Mï hermosa!

La un moment dat il vad pe Sasuke ca se duce la Dj iar acesta baga piesa mea preferata Liviu Hodor feat Mona-Je t’aime.Incep sa-mi misc corpul senzual pe ritmurile melodiei,Yuki ajutandu-ma.Cand se termina melodia urmeaza Mohombi-Bumpy Ride,iar partenerul meu imita la perfectie miscarile din videoclip,eu nelasandu-ma mai prejos.Apoi a urmat Andreea Balan-Trippin.Incep sa fac o parte din miscarile Andreei,Yuki luandu-se dupa mine facand miscarile lui Petrisor si fredonand impreuna cu mine melodia.

You make me happy, you make me sad
It's driving me crazy, it makes me mad.
There's something about you that I ca't resist, you see!
There's something enjoy this, tehy want to be kissed by me.

I'm trippin' on you babe! oh, ye'!

You make me trample that every match,
The way that you do me I like it so much.
There's something about you that I cann't explain
There's something enjoy, I think just make me lose control! oh, ye'!

Oh, ye! I'm trippin' on you babe! oh, ye'!

Keo:
I'm trippin' on you babe!
I'm trippin' on you babe!

I'm trippin' on you babe! oh, ye'! oh, oh!
I'm trippin' on you babe! oh, ye'! oh, oh!
I'm trippïn' on you babe!

Dupa asta a urmat ultima melodie,o piesa ceva mai lenta care este una dintre preferatele mele.Chriss(Justuss)-Un suflet cald apropae.Imi duc mainile dupa gatul partenerului iar el imi incojoara talia cu bratele si incepem sa dansam un dans lent si foarte romantic.Ringul era plin de cupluri care dansau langa noi.Cand meldoia se termina mergem amandoi la masa destul de obositi si ne bem sucurile.
-Amalia,m-ai stors de energie!
-Haide,Yuki,nu te mai plange.Macar ne-am distrat.
-Da.Asa e.Apropo,dansezi foarte bine.
-Mersi,dar nici tu nu esti mai prejos.
-Gasca,gata distractia!ne anunta Sasuke
-Deja?Cat e ceasul ?
-E ora 12 fix.imi spune Kankuro privindu-si ceasul.
-Bun,mai stam jumatate de ora dupa care plecam.Nu uitati ca maine avem scoala!
-Ok!spunem toti in cor

Apoi il vad pe Madara ridicandu-se si propunand un toast pentru un an nou scolar.Ne ridicam si noi ciocnind paharele cu suc,dupa care iesim din club si ne indreptam spre masini.La ora 1:00 am ajuns acasa cu totii stabilind sa ne intalnim maine in fata vilei fratilor Uchiha sa mergem la scoala.
Odata ajunsa in camera mea,deschid dulapul din lemn masiv de cires de unde imi i-au pijamalele formate dintr-o pereche de pantaloni scurti si un tricou,dupa care ma demachiez si intru in baie.Dau drumul la apa sa curga in cada cat timp eu imi dau jos rochia si lenjeria.Intru incetisor in cada dupa care i-au din raftul un gel de us cu aroma de cirese si un sampon cu miros puternic de mere verzi.Dupa o ora de rasfat ies din baie cu un prosop alb si pufos inconjurat in jurul trupului,dupa care ma imbrac si ma bag in pat,nu inainte de a-mi pune ceasul sa sune.

Sus In jos
Ayla_A96
Academy Student
Academy Student

MesajSubiect: Re: Two sisters,one problem+16   Sam Dec 29, 2012 5:19 am

capitol scris de fata cu care colaborez la fic.
Capitolul 4.Vechile prietenii revin

Maria P.O.V

Ma plimb plictisita prin noua casa pe care au cumparat-o parinti mei. Eram in sufragerie si butonam telecomanda in continuu . Dadeam peste canale si nu imi placea nimic , dar ma hotarasc sa las la canalul de muzica , Kiss TV .
Las plasma pe acel canal si eu ma ridic din canapea si ma duc la bucatarie sa-mi fac un mic sendvice , cu sunca , cascaval si paine alba si il pun la toast sa-l preseze si dupa ce il scot de acolo,il pun pe o farfurie si i-au un pahar mai inalt si ma duc sa scot din frigider carafa de suc de portocale facut de mama inainte sa plece la munca.
Imi pun in pahar niste suc si dupa bag vasul din nou in frigider si dupa imi eau paharul si farfuria ,dar cand ies din bucatarie imi aduc aminte ca am uitat sa-i i-au mancarea si lui Kitty , pisicuta mea mica si scumpa.
Ma intorc in bucatarie din nou si imi las mancarea jos si dupa i-au din dulap mancarea ei si rup pungulita,dupa o pun in farfuria ei si incep sa o chem pe micuta mea pisicuta .
Aceasta cand aude glasul meu incepe sa alerge spre mine si eu intru in bucatarie cu ea pe urmele mele si ii las farfuria jos si aceasta incepe sa manance.
Ma uitam la ea in timp ce incep sa o mangai pe spate si vad ca incepuse sa toarca. Kitty a mea era toata neagra si ochii ii avea ca oricare pisica .
Cred ca uni ma numesc nebuna deoarece am o pisica neagra in propria casa . Cam toata lumea imi zice ca imi aduce ghinion sa cresc o pisica neagra in propria casa , dar eu nu-i ascult deloc .
Ma durea undeva de ce cred alti despre Kitty a mea .
Dar sa revenim,ma ridic de pe jos,ma duc sa ma spal pe maini,dupa i-au paharul de suc,incep sa beau,dupa incep sa mananc din mancarea pregatita de mine .
Noroc ca inca mai era cald sendviceul .
Ma introc in sufragerie si dupa ma asez pe canapea si ma uitam la televizor iar cand vad ca e publicitate il inchid si ma duc sa-mi spal vasele , deoarece mata mea terminase mancarea ei si eu mi-am terminat-o la fel pe a mea .
Dupa ce termin de spalat vasele ma uit la ea si vad ca dadea fericita din coada . Ma pun in genunchi,o i-au in brate si ma duc cu ea in camera mea sa ne jucam impreuna pana vine fratimiu , ca in seara asta raman cu el acasa pentru ca parinti nostri erau la munca din nou si eu stau mai mult cu fratele meu pe acasa .
Ma joc ceva timp cu ea si dupa ma simteam cam obosita asa ca ma bag la somn ca imi era cam somnic sa fiu sincer . Ma ridic din pat si am duc la baie sa ma spal pe dinti si parul mi-l prind intr-o coada sus .
Ma duc si ma imbrac cu pijamalele , adica o pereche de pantaloni albi si un tricou negru si ma bag in pat.Kitty se pusese deja in patutul ei de langa patul meu .
Sus In jos
Ayla_A96
Academy Student
Academy Student

MesajSubiect: Re: Two sisters,one problem+16   Sam Dec 29, 2012 5:27 am

Capitolul 5.O veche prietena

I wanna be your secret love,Your body lights my fire,You wanna take me higher,You wanna take me higher,I wanna feel your love,I need to tag a love,I want a secret love,suna alarma de la telefonul meu.Ma trezesc obosita dupa noaptea de ieri din club,ma dau jos din pat dupa care ma duc la baie sa-mi fac siesta de dimineata.Intru in dus si dau drumul la apa rece ca sa ma trezesc.Stau vreo 5 minute dupa care ies din dus si imi invelesc corpul intr-un prosop pufos roz.Ajunsa in camera imi deschid dulapul,imi iau pe mine o lenjerie neagra si incerc sa ma hotarasc cu ce sa ma imbrac azi.Pana la urma mi-am ael o pereche de blugi skinny negrii,o camasa alba simpla descheiata la primii doi nasturi,un sacoul negru si o pereche de botine fara toc negre,iar ca accesorii imi iau un lantisor fiut ce are ca pandantiv o inimioara si niste cercei din acelas set.Ma machiez,imi fac geanta dupa care cobor jos la micul dejun unde ma asteapta saya.
-Neata surioara!
-Neata Saya!
-Ce avem la micul dejun?
-Clatite cu finetti.
-Yumiiii!
-Stiu,apropo m-a sunat Zero si a zis ca ne intalnim cu totii in fata vilei fratilor Uchiha
-Ok.
-Foarte bune clatitele Saya.
-Multumesc Amalia!
-Gata.
-Bun,haide sa mergem.

Ajunse in fata vilei fratilor Uchiha observam ca nu s-a adunat inca toata gasca asa ca mai stam de vorba cu Sasuke si Itachi.

-Deci,v-a placut seara de ieri fetelor?intreba itachi
-Da,a fost foarte frumos!raspundem amandoua in cor
-Voua v-a placut?
-Bineinteles!spuse Sasuke
-Unde este restu gastii?intreb eu
-Uite-i ca vin.
-Neata raze de soare!spuse Yuki
-Neata!
-Ce-i cu veselia asta pe tine asa de dimineata Yuki?
-Nu stiu.
-Apropo Amalia te misti bine pe ringul de dans.
-Mersi,si u te misti bine.
-Scuze ca va intrerup dar trebuie sa ajungem la scoala.spune Zero

Si asa am pornit spre scoala.Ajunsi in curtea scolii ne-am asezat pe o banca si am inceput sa dezbatem diverse subiecte pana cand s-a auzit soneria si am intrat in clasa.Prima ora avem dirigentie cu doamna Kurenai.Doamna diriginta intra in clasa urmata de un baiat si o fata.
-Dragi copii,ei sunt noii vostrii colegi.Va rog sa va prezentati
-Buna,eu sunt Maria Tanaka,am 17 ani,sunt o fire sociabile si imi plca mult muzica.
-Hey,eu sunt Kai Tanaka,sunt fratele Mariei am 18 ani,imi place mult desenul si sunt o fire rebela si sociabila.
-Bun,acum sa vedem unde va asezati.spuse diriga
-Maria,tu vei sta cu Amalia si Kai,tu vei sta cu Yuki.
Cand m-a vazut pe fata ei apare un zambet urias, pleaca de langa fatele ei si vine la mine sin timp ce eu ma ridicam de pe scaun.Imi sare in brate , iar apoi cadem amandoua si incepem sa radem.
-Of ce dor mi-a fost de tine.Cat a trecut de cand nu ne-am mai vazut?
-Ce-ai mai facut de cand nu te-am vazut?Cu dragostea cum mai stai?Mai esti cu Akira?
-Multe,iti povestesc mai tarziu.Cam prost.Si nu,numai sunt cu Akira

Sa va spun cate ceva despre Maria.Ea este prietena mea cea mai buna de la vechea mea scoala.A fost singura care mi-a fost mereu laturi la bine si la rau,exceptand-o pe sora mea.Maria este o fata cu parul roscat,lung pana la fund,ochii caprui,imbracata intr-o fusta neagra de blugi,o bluza albastra lasa pe un umar,in picioare avand o pereche de sandala fara toc albastre iar ca accesorii o bratara finuta si simpla din argint.

Kai este fratele mai mare al Mariei.Este un tip destul de prietenos si rebel.Are parul negru ca smoala,ciufulit si ochii verzi ca algele marii.Este imbracat intr-o pereche de blugi albastru deschis,un tricou alb simplu si o geaca de piele in picioare avand o pereche de tenesi negrii.

Vad ca Yuki se intelege si el bine cu Kai.Spunand astea doamna diriginta incepe sa ne predea prima noastra lectie de Istorie.Ora a trecut repede si s-a sunat de pauza.Eu am iesit afara cu gasca iar Maria si Kai s-au integrat foarte bine in grup.Stand pe o banca din curtea scolii,cuiva ii vine idea traznita de a canta ceva.Toti suntem de accord si incepem sa cantam melodia Am invatat sa lupt.

Amalia,Hinata&Sakura:
Doare fiecare clipa, viata-i o risipa
De vise fara rost
Am vazut cum soarta, imi sterge trecutul
E o minciuna totul, un sfarsit

Refren:
E un destin crud (ooooooooo)
E prea mult (ooooooooooooooo)
Yuki&Light:
Un joc mut pe care l-am pierdut
E doar un gand rau (ooooooooooooo)
Sasuke:
E asa greu (ooooooooooooooo)
Sa fiu eu am invatat sa lupt
Ieeeeeeee…oooooo….am invatat sa lupt
Maria&Naruto:
Poate doua vieti schimbate
Drumuri separate se vor intalni
Gaara&Daisuke:
Eu voiam lumina, dar cine e de vina
Chiar nu mai conteaza, cand totu-i gol.
Neji&Konan
E un destin crud (ooooooooo)
E prea mult (ooooooooooooooo)
Un joc mut pe care l-am pierdut
Mia&Ino
E doar un gand rau
E asa greu
Sa fiu eu am invatat sa lupt
Ieeeeeeee…oooooo….am ïnvatat sa lupt

Dupa ce am terminat de cantat toata lumea a inceput sa ne aplaude.Si uite asa a trecut si pauza.Acum avem Religie cu Domnul Asuma.Am intrat cu totii in clasa,ne-am asezat in banci,iar peste vreo 5 minute vine si Domnul Asuma.
-Buna ziua copii.Ma numesc Asuma Sarutobi si de azi inainte veti face religia cu mine.Acestea fiind zise ridicati-va sa facem rugaciunea.
Dupa cue am facut rugaciunea domnul profesor a inceput sa ne predea.Ora a trecut repede.In pauza am iesit cu fetele in curtea scolii unde ne-am asezat pe o banca la umbra unui cires.Dintr-o data spre noi se indreapta un grup de baieti din clasa aXIIa.
-Cine sunt ei?intreb eu curioasa
-Ei sunt cei mai populari baieti din liceu.Toate fetele viseaza sa aiba macar o noapte cu ei.spune Hinata
-Aha.
-Hey fetelor,ce mai faceti?
-Bine.Voi?
-Destul de bine.
-Opa,dar vad ca a mai aparut cineva in grup.spuse un baiat roscat
-Mda.Buna,eu sunt Amalia.
-Salut,eu sunt Maria.
-Incantati de cunostiinta.Eu sunt Arashi,iar prietenii mei sunt:Hajime,Ken,Mitsuru,Naoki si Ryu.

Sa vi descriu putin.Arashi este un tip de 19 ani cu parul rosu ca focurile iadului,ochii albastrii, inalt si binefacut.Este imbracat intr-o camasa alba cu maneca scurta descheiata la primii doi nasturi,o pereche de blugi negrii si o jacheta maro din piele fiind incaltat cu o pereche de skateri albi.

Hajime este un tip inalt de 18 ani,blond cu ochii negrii.Este imbracat intr-o camasa rosie cu carouri albe descheiata la toti nasturii,o pereche de blugi albastrii si un maieu alb simplu,ca incaltaminte o pereche de tenesi negrii iar ca accesorii un ceas si un lantisor de aur.

Mitsuru este un tip de 19 ani saten cu ochii gri,binefacut.Este imbracat intr-o jacheta de piele neagra,un tricou alb simplu,blugi negrii iar in picioatre niste skateri rosii,iar ca accesorii,un ceas.

Naoki este un tip de 19 ani,parul il are brunet cu reflexii violet inchis facut tepi si ochii verzi ca iarba cruda.Este imbracat intr-un tricou albastru pe care scrie cu negru Music is my life,o pereche de blugi albastrii,in picioare avand niste adidasi albi de la Puma iar ca accesori o bratara din argint.

Ryu este un tip de 18 ani cu parul blond inchis,ochii albastrii ca marea.Este imbracat intr-o pereche de blugi albastrii,o camasa alba cu manecile suflecate descheiata la primii trei nasturi,la gat observandu-se un lantisor de aur ce are ca pandantiv o cruce,o jacheta rosie de piele,in picioare avand pereche de tenesi albi de la Nike.

Si uite asa am inceput sa discutam pana cand Arashi s-a apropiat de mine si a dat sa ma sarute dar fix atunci s-a sunat de ora.
-Scuze baieti dar trebuie sa plecam!spun eu
-Ne mai vedem noi papusa!spune Arashi
-Pa!
In drum spre clasa Mia ma intreaba:
-Esti nebuna?Era cat pe-aici sa te saruti cu cel mai dorit tip din tot liceul.
-Ai grija,daca va afla Karin n-o sa mai existi.
-Cine mai este si Karin?
-Panarama scolii.
-Hai sa mergem ca avem muzica.
Intram in clasa si ne asezam la locurile noastre.Dupa cateva minute intra si profesoara noastra doamna Ayumi,o femeie de 24 de ani imbracata intr-o fusta creion neagra si o camasa alba.

-Buna ziua !
-Buna ziua!
-Pentru inceput vreau sa va anunt ca se va organiza un concurs intre trupe.Cine vrea sa se inscrie este binevenit.
-Ne inscriem si noi Amalia?intreaba Yuki
-De ce nu.
-Voi ce ziceti gasca?intreb eu
-De accord.spun toti in cor
-Doamna profesoara,vrem si noi sa ne inscriem.
-Ok.Ce nume aveti?
-Lalaband.
-Ok.Altcineva?
-Da.Vrem si noi.spune un baiat blond
-Desigur.Numele trupei?
-The Roses.
-Bun,concursul va avea loc peste doua saptamani in sala de dans a liceului.
-Multumim.
-Succesc baieti!spune Aki,un coleg.
-La fel.Multumim.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Two sisters,one problem+16   

Sus In jos

Two sisters,one problem+16
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum