Sasusaku

Sasusaku fan

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Nestemata lunii

In jos 
AutorMesaj
Tyma-chan
Lower Ninja
Lower Ninja

Sex feminin Zodiac normal Zodiac normal : Fecioara
Varsta Varsta : 22
Zodiac chinezesc Zodiac chinezesc : Mistret
Data nasterii Data nasterii : 08/09/1995
Data de inscriere Data de inscriere : 29/06/2012
Localizare Localizare : Konoha
Joburi/Distractii : Rpc, Rpg
Stare de spirit : Always Happy

MesajSubiect: Nestemata lunii   Mier Sept 12, 2012 6:06 am

Inspiratie:
Partea intunecata a lui Sasuke si efectul lunii pline asupra mea.(devin mai dark, cam ca Sasuke)

Capitolul 1.

Sasuke:
Iarasi luna plina, iarasi ma apuca toate crizele si iarasi se supara tot satul pe mine ca am facut vre-o tampenie! Aceleasi probleme in fiecare luna. Daca ar exista o cale sa nu ma mai transform in demon....
Oh... scuze! M-a luat valul si am uitat sa spun cine sunt. Numele meu e Sasuke Uchiha. Am 19 ani si sunt din Konoha. Parul meu e negru albastru si-l am facut tepi la spate. Am ramas singur pe lume de la 7 ani, pentru ca fratele meu a trebuit sa-i omoare pe toti ca sa pot traii eu. A murit si el acum 3 ani, ineccand sa ma apere de Tobi, alias Madara. Mi-e tare dor de toti, dar acum am alta familie, anume Sakura Haruno si Naruto Uzumaki. Si ei au ramas singuri pe lume tot ca sa poata traii. Trist, nu? In fine... sa revin la ce spuneam mai devreme. Luna plina scoate la iveala demonul din mine, demon pus de Orochimaru. Daca nu plec cat mai repede din sat o sa-mi ranesc iar familia. Ultima dta aproape am omorat-o pe Sakura. Nu vreau sa se repete.
Sakura:
Hey! Salut! Eu sunt Sakura Haruno. Am 18 ani si 8 luni si sunt din Konoha. Am parul roz si scurt, iar ochii imi sunt verzi ca smaraldele. Familia mea a murit acum 8 ani, incercand sa ma protejeze de Akatsuki, dar acum am alta familie, pe Sasuke si pe Naruto. Judecand dupa fata asta ganditoare l-ai intalnit pe Sasuke, nu? Stiu, demonul acela e foarte periculos, dar asta nu inseamna ca el trebuie sa dispara din sat, fara sa anunte! Oh, uite-l! Am fugit!
Sasuke:
-Sakura! o iau in brate si ma invart putin cu ea. Ce cauti aici?
- Aveai de gand sa pleci fara sa spui, nu? se uita la mine suparata si amagita.
- Imi pare rau, dar nu pot sta aici. Luna e pe cale sa rasara! o pup pe frunte si ii dau drumul.
- Stiu foarte bine! Nu te tin aici. Spune-mi doar unde te duci ca sa pot sa vin maine dimineata la tine. ma prinde de mana.
- Cabana din padure! E suficient de departe ca voi toti sa fiti in siguranta. ii pun ana pe obraz si ma aple s-o sarut inainte sa plec.
- Oy, Sasuke! se aude vocea lui Naruto.
- Mai putea astepta doua secunde! maraie Sasuke si se intoarce cu fata la el, incercand sa zambeasca.
- Ce e? Tocmai ma pregateam sa plec.
- Am vazut! Ai grija, amice! Nu stii ce e pe acolo.
- Stai asa, Naruto! Tu stii unde se duce? intreaba rozalia mai mult ofensata decat suprata.
- D-da! Eu i-am zis unde sa se duca.
- Sakura... stiu, merit sa fiu batut, dar am vrut sa ma dc undeva de unde sa nu apuc sa ajung aici pana la rasarit. Daca plec acum, adica in momentul asta, ajung acolo inainte ca luna sa fie in centrul cerului. spun cu capul plecat si privind asfaltul.
- Bine, bine! Du-te! imi spune aproape plngand.
- Naruto, vino aici! ii fac semn sa vina cu mine pana la poarta satului. Ai grija de ea, bine? Orice ti-ar zice, n-o lasa sa vina dupa mine, bine?
- Am inteleg! Acum. du-te!
Ma mai uit o singura data la Sakura, apoi incep sa fug spre cabana. Speram sa ajung la timp.
Naruto:
Hayo! Uzumaki Naruto ma numesc, Sa ajung Kage imi doresc. Na ca fac si rime! Am 19 ani si voi fii viitorul Hokage. Sunt blond si am ochii albatru-cer. Nu-mi cunosc parintii pentru ca ei au murit la cateva luni dupa nasterea mea. In prezent stau cu Sakura si Sasuke in casa Uchiha. E cam liniste fara Sasuke pe acolo, dar nu-l putem obliga sa stea aici, daca el nu vrea. Mai ales caluna plina il innebuneste.
- Sakura... mmurmur mergend spre ea. Sa mergem acasa! o prind de antebratu stang si o trang in bratele mele, ca altfel nu se misca de acolo pana maine dimineata.
Cu chiu, cu vai ajungem acasa. Cand ii dau drumul fuge direct in camera ei si incepe sa planga amarnic. Nu-mi placea s-o vad asa, dar nici eu nu aveam nici-o putere asupra ei. Nu m-ar fii ascultat, orice i-as fii spus.
Sasuke:
Stiind ca Naruto va avea grija de Sakura eu imi continui in mare graba drumul spre cabana. De rica sa nu vad lunainante sa fiu inchis in cabana aia, imi pun gluga in cap si privec mai mult in jos. Eram costient ca in orice clipa ma puteam trezii atacat de mai stiu eu ce animal, dar preferam sa omor un animal, decat un om. Cand ajung la caba, luna era deja sus. Intru repede si inchui usa. Geamurile erau inchise. Nu intra pe nicaieri lumina. Naruto avusese dreptate, e locul perfect daca ai anumite probleme cu astrele.
Odata stabilit in micuta cabana , incep sa ma gandesc la Sakura. Cand am plecat aproape plangea. Sunt mai mult ca sigur ca acum priveste luna si plange, sau o blesteama ca a trebuit sa plec.
Sakura:
Nu era normal ce faceam, dar deja uram luna plina. Din cel mai romantic lucru, a devenit cosmarul amadurora.
- Blestemata fii luna plina! Daca ar exsta ceva care sa opresca efectul tau asupra lui as face orice sa-l gasesc! Orice! marai de pe balcon priind luna cum stralucea in departare.
Fara sa stau prea mult pe ganduri, ma duc la biblioteca din amera lui Sasuke si caut o carte despre nestemate si talismane. Il vazusem citind-o acum ceva timp. Nu dau de ea in biblioteca. Nici prin camera nu era. Nici in sufragerie.
- Naruto, unde e cartea pe care o citea Sasuke acum cteva zile?
- Care carte? ma intreaba aproape dormind.
- Aia despre nestemate si talismane.
- Aia cu coperti albastre?
- Da!
- Vezi daca nu e cumva in camera de la subsol.
- In biblioteca mare? Nu mai intrat pe acolo de 2 ani.
- Auzi, stii ceva! Daca vrei, te duci sa cauit, daca nu. nu! Eu vreau sa dorm! se ridica de pe canapea si se duce in camera lui, trantind usa in urma lui.
- Nu mai trantii usile ca nu esti la tine acasa. Oh, ba da, esti! strig dupa el.
Cu un oftat lung ma duc in biblioteca si gasesc cartea minunata. Statea deschisa pe una din canapele de acolo. Ma duc si o ridic, apoi o inchid si ma uit putin prin jur. Erau peste 3000 de carti in biblioteca aia. Majoritatea despre magie si accesoriile acesteia. Eh, asta e cand doi dntre locatari invata magie. Inainte sa ies imi sare in ochii o carticica mica, argintie. Pe ea scrie "Lunar Carta".
- Lunar Carta? Asta ce mai e? pun carticica un buzunar si urc in graba in camera mea.
Incui usa dupa mine si scot carticica. Titlul imi lasa aluzia ca e vorba despre fazee lunii, dar nu aveam acum timp de astronomie, trebuia sa gasesc ceva cara sa ma ajute sa-l pazesc pe Sasuke de luna plina.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://rpc-ers4life.forumhit.ro
Casydy
Kage
Kage

Sex feminin Zodiac normal Zodiac normal : Balanta
Varsta Varsta : 23
Zodiac chinezesc Zodiac chinezesc : Caine
Data nasterii Data nasterii : 21/10/1994
Data de inscriere Data de inscriere : 26/05/2012
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
Joburi/Distractii : Sa scriu ficuri
Stare de spirit : vesela

MesajSubiect: Re: Nestemata lunii   Mier Sept 12, 2012 8:21 pm

WW ce tare! imi palce ficul si vreu sa vad ce se intampla mai departe scumpo . si vezi ca l-0am postat si pe al meu aici e One life , two souls . sper sa-ti placa.

_________________๑۩۞۩๑____________________

Sun-atat de frumos cand spui poveste de iubire,
Simti ca se umple sufletu' de fericire,
Pare cuvantu' cheie, nici n-ai idee
Cand sare prima scanteie, se aprinde si dispare-n flacari tot
Era un boboc de fata,
O inima curata, calda, catifelata
Ca petalele de trandafir, inevitabil
Sa nu te-ndragostesti de ea iremediabil
Ducea o viata scandalos de grea
Cu un tata vitreg care-o abuza,
Cu o mama care niciodata n-asculta